O Nas..

Blackfield

Grupa operacyjna Blackfield to jednostka specjalna utworzona na początku 2009 roku. Oprócz pełnej nazwy jednostki stosowany jest także akronim BF utworzony od pierwszych liter Black oraz field.

Odział ten specjalizuje się w asymetrycznych działaniach bojowych, gdzie podstawowym warunkiem sukcesu jest szybkie i precyzyjne uderzenie na siły przeciwnika. Jednostka Blackfield na bieżąco trenuje oraz opracowuje nowe techniki walki z przeważającymi siłami wroga, przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych metod.

Opracowany system szkoleniowy operatorów jednostki w głównej mierze zakłada, że sukces zapewnia wysokie zgranie działających ze sobą żołnierzy oraz ich odpowiednie przygotowanie taktyczne. W związku z tym drugim zagadnieniem oddział wciąż szkoli się w technikach wojny partyzanckiej oraz konwencjonalnych metodach prowadzenia działań bojowych. Wszechstronne wyszkolenie operatorów jednostki pozwala na precyzyjne działanie zarówno w obszarach leśnych jak i terenach zabudowanych.

Największym atutem oddziału jest działanie z zaskoczenia w małych grupach, a operatorzy Blackfield nie obawiają się podejmowania wyzwań.

Operatorzy Blackfield wykonują operacje z zakresu przerzutu sprzętu na terenach wroga, ataków na konwoje wroga, sabotażu, dywersji, zasadzek na wrogie oddziały patrolowe, precyzyjnych uderzeń prewencyjnych.

Obecnie BF został wcielony do większej formacji Zjednoczony Batalion Infiltracyjno-Rozpoznawczy = ZBIR, gdzie działa w ramach sekcji zwiadowczej, dzięki czemu w znacznym stopniu poszerza swój zakres wiedzy z zakresu działań większych formacji piechoty.


Ogólnie

Jako ekipa ASG jesteśmy coraz prężniej działającą grupą ASG na obszarze Grodziska Mazowieckiego-Żyrardowa oraz ich okolic. Wciąż poszerzamy nasze horyzonty, a nasza trzyletnia już ekipa (założona w 2009 roku) jest coraz lepiej znana w środowisku AirSoft'owym. Na naszym koncie posiadamy kilka sukcesów z zakresu gier milsimowych oraz zawodów ASG (patrz Sneak&Shoot).

Jesteśmy przedewszystkim grupą pasjonatów, którzy hobbystycznie chcą spędzać czas w dobrym towarzystwie przy pokojowej wymianie kompozytu. W naszej grupie przede wszystkim zakładamy otwartość na nowych ludzi oraz koleżeński wymiar relacji między ludźmi ze społeczności ASG.

Chętnie współpracujemy z innymi zaprzyjaźnionymi ekipami (nie tylko ze środowiska ASG) przy różnego rodzaju projektach oraz uczestniczymy w akcjach charytatywnych między innymi: WOŚP / dni dziecka / lokalne okoliczne festyny.

W przeciwieństwie do niektórych drużyn nie jesteśmy drużyną nakierowaną na konkretny rodzaj rozgrywek ASG, dlatego też Blackfield pojawia się zarówno na większych imprezach typu MilSim /Larp, jak również zwykłych lokalnych "coniedzielnych strzelankach".

Jako ekipa nie posiadamy również restrykcyjnych zasad z zakresu oszpejowania / replik ASG, a podstawowymi warunkami przyłączenia się do nas jest posiadanie munduru DPM oraz akceptacja kandydata ze strony dowództwa pod odbyciu krótkiego okresu próbnego (po więcej informacji odsyłamy do działu rekrutacji)