Operacja WOŚP - Na ratunek

WOŚP NA RATUNEK

Operacja pod egidą paradise-closed.eu, obszar działań ŻYRARDÓW

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku, jak co roku, zrzeszeni pod banderą Paradise-Closed airsoftowcy wzięli udział w XXII finale WOŚP. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na wyposażenie Dziecięcych Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych oraz placówek geriatrycznych (w ramach założeń: godna opieka osób starszych). Przygotowania do imprezy rozpoczęliśmy już na tydzień wcześniej organizując rekwizyty będące uzupełnieniem naszego posterunku, który miał powstać na placu przed budynkiem Centrum Kultury.

Niedzielne działania operacyjne rozpoczęliśmy o godzinie 0900. Kwestowanie rozpoczęliśmy od odbioru puszek oraz budowy naszego posterunku. Rozstawiliśmy naszą budkę strażniczą, przygotowaliśmy umocnienia z worków z piaskiem oraz rozwiesiliśmy banner do zdjęć (który dostarczyła nam firma APS Media House). Posterunek zaczął funkcjonować o 1000 Z tak przygotowaną bazą wypadową rozpoczęliśmy wykonywanie powierzonego wolontariuszom zadania.

Pogoda w tym roku, a szczególnie rano, nie dopisywała – siąpienie z nieba skutecznie odstraszyło wielu spacerowiczów w godzinach przedpołudniowych. Dzięki zapobiegawczemu zakupowi folii spożywczej zdołaliśmy równocześnie utrzymać puszki w należytym stanie użyteczności pomimo znaczącej wilgotności i opadów. Mimo takich warunków pogodowych nie poddawaliśmy się zbierając kolejne datki od napotkanych ludzi i przejeżdżających w pobliżu naszego posterunku samochodów.

Na obszarze naszej małej bazy wypadowej szczególnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia oraz niewielka wystawa broni.

O godzinie 1500 wzmocniliśmy nasze morale ciepłym napojem (kawa / herbata) oraz drobnym poczęstunkiem przygotowanym dla wolontariuszy, po czym wróciliśmy ponownie do działania. Działania popołudniowo-wieczorne znacząco podbudowały nasze morale, ponieważ napływ ludzi chętnych wesprzeć WOŚP znacząco się zwiększył. Około 1600 opuścił nas jeden z wolontariuszy pozostawiając w boju dwie aktywne puszki

Działania wolontariatu zakończyliśmy o godzinie 2030, niedługo po światełku do nieba. Dwaj nasi wolontariusze przystąpili do procedur zdawania puszki, w ramach której pomagali przy liczeniu zebranej przez siebie kwoty.

 

W ramach oficjalnego podsumowania Żyrardów potwierdził, iż zebrał: 84.772,43 zł. Nasze działania pozwoliły zebrać: 4336,96 (nie zdołaliśmy pobić naszego zeszłorocznego wyniku, ale w WOŚP nie chodzi przecież o rekordy). 

Po więcej zdjęć odsyłamy pod ten link: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.448891408545391.1073741851.217155961718938&type=3

Zdjęcie wośp

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież