Operacja PIKNIK w ŻYRKU

PIKNIK W ŻYRKU

29/06/2013 w Żyrardowie, przy ulicy Wittenberga 5 o godzinie 1300, rozpoczął się Piknik Rodzinny organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury ŻSM z Żyrardowa (https://www.facebook.com/osiedlowy.kultury?hc_location=stream). Oczywiście nie mogło tam również i nas zabraknąć. W sile pięciu operatorów z BF stawiliśmy się na miejscu, a oprócz nas pojawił się także jeden z użytkowników forum Paradise-Closed.eu – Wronek. Tak oto wspólnymi siłami stanęliśmy przed zadaniem dostarczenia dzieciakom niezapomnianych wrażeń. W przygotowanym przez Darka i Kacpra stanowisku rozstawiliśmy nas sprzęt do pokazów (niestety nie było tam zbytnich możliwości zorganizowania strzelnicy).

   

W ramach naszego małego obozu dzieciaki mogły: założyć nasz sprzęt, zrobić sobie z nami zdjęcie, pomalować twarz farbami maskującymi oraz obejrzeć filmy i zdjęcia z naszych rozgrywek. Trzeba przyznać, że nasze małe „stoisko” cieszyło się sporym zainteresowaniem (zwłaszcza pod koniec imprezy, gdzie zwyczajnie zostaliśmy oblężeni). Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozdawane przez nas lizaki, które zniknęły niemal tak szybko jak kamfora (notabene sam też wtranżoliłem jednego).

Rodzice największy ubaw mieli, kiedy przez środek placu przemaszerowały dzieciaki ubrane w kamizelki i wyposażone w karabiny (które dla bezpieczeństwa zostały pozbawione baterii). Kolumna była prowadzona przez Jesiona przeszła przez środek placu, zaprezentowała się przed kamerami i ruszyła z powrotem w kierunku naszego obozu.  Cała impreza zakończyła się nieco po 2000.

  

Oczywiście oprócz naszego udziału, i naszego małego obozowiska, były również inne atrakcje w postaci: lekcji tańca, malowanie twarzy farbami, grill, pokaz z pierwszej pomocy w wykonaniu Harcerzy oraz wiele innych. Trzeba przyznać, że atrakcji nie brakowało.

Z wniosków na przyszłość: następnym razem musimy lepiej zorganizować posterunek (miejsce jego lokacji też ma znaczenie) oraz przygotować więcej atrakcji – wiadomo, następnym razem będzie jeszcze lepiej.

Na podsumowanie całej imprezy mogę stwierdzić tylko jedno: każdy z nas dostał solidny zastrzyk pozytywnej energii i poczucie dobrze wykonanej pracy. Z pewnością jeszcze nie raz pojawimy się na tym święcie i stanie się kolejną imprezą w której rokrocznie będziemy brać udział. 

 

Inne zdjęcia:

Od Blackfield i Artura Żebrowskiego:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.169560696558728.1073741827.106316342883164&type=1

Od Osiedlowego Domu Kultury:
https://www.facebook.com/osiedlowy.kultury/media_set?set=a.130934166985232.33489.100002059483384&type=3

Odnośniki:

Paradise-closed.eu: http://paradise-closed.eu/
Facebook Blackfield ASG: https://www.facebook.com/BlackFieldASG
Osiedlowy Dom Kultury: https://www.facebook.com/osiedlowy.kultury?fref=ts

 

Jesion

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież