Operacja - WOŚP QUEST

WOŚP QUEST

Operacja pod egidą paradise-closed.eu, obszar działań ŻYRARDÓW

W niedzielę 13 stycznia 2013 roku, podobnie jak wcześniejszymi laty, ekipy ASG zrzeszone pod banderą Paradise-Closed ruszyły do pomocy przy zbiórce pieniędzy z okazji XXI finału WOŚP. Nasze działania rozpoczęliśmy jak zawsze o 0800 od Centrum Kultury w Żyrardowie gdzie zostaliśmy uposażeni w identyfikatory oraz puszki do zbierania datków. W pierwszej fazie rozpoczętej właśnie operacji, w oczekiwaniu na pozostałych operatorów, ruszyliśmy z puszkami ku ulicom miasta. Po otrzymaniu komunikatu o dostawie sprzętu około 1000 wróciliśmy na plac by zabrać się za budowę posterunku kontrolnego.

W przeciągu kolejnych 30 minut uruchomiliśmy w pełni funkcjonalną placówkę skąd mogliśmy pobierać datki, zaś sami przechodnie i darczyńcy mogli robić sobie zdjęcia z operatorami oraz oglądać wystawiony sprzęt i repliki. Niedługo po uruchomieniu posterunku oddział podzielił się na dwie części, z których jedna została na straży naszej małej bazy, zaś druga ruszyła ponownie ku ulicom Żyrardowa. W wyniku dużego ruchu i naporu ludzi "dobrej woli" oddział stacjonujący przy CK zmuszony został do szybkiej i taktycznej wymiany puszki na skutek przepełnienia, zaś sam posterunek zdołał utrzymać się do 1630.

 

Od 1700 posileni i wzmocnieni ciepłą herbatą operatorzy wyruszyli ponownie do akcji, by w przeciągu 30 minut dokonać wymiany na trzecią puszkę, gdyż puszka numer dwa podzieliła los pierwszej puszki (nie była w stanie zmieścić więcej datków). Otrzymawszy w sztabie trzecią puszkę oddziały ponownie powróciły do pozyskiwania kolejnych darczyńców.

Posterunek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cała operacja zakończyła się niedługo po światełku do nieba około 2030 wtedy też operatorzy zmęczeni ale też i zadowoleni z dobrze wykonanej pracy udali się do swych domostw zregenerować siły na nadchodzący tydzień.

Z oficjalnego podsumowania wynika iż Żyrardów zebrał łącznie: 77.464,22pln, z czego my w ramach Pradise-Closed zebraliśmy: 4848,51pln 

 

Tutaj serdecznie chcieliśmy podziękować: WAST, A-DET, 1st SFOD-D, LuckyStar, oddziałom z ZBIR (Blackfield oraz Samodzielna Grupa Specjalna), najemnikom i wolnym strzelcom wspierającym nasze działania, Sztabowi WOŚP w Żyrardowie oraz wszystkim którzy wspomogli WOŚP.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież