Operacja Zielony Płaszcz - część 3

Ekipa rozbiórkowa

FOB Zbiersk przywitał nas jak zawsze zniszczoną infrastrukturą kolejową. Niedobitki z FOB Kazala Nowa wreszcie mogły odsapnąć w spokoju będąc już na terenie swojego kraju. Na szczęście wraz z naszym przyjazdem do bazy dotarły dodatkowe posiłki z innych jednostek rozlokowanych w kraju. Gdyby nie to uzupełnienie, czekające nas jeszcze zadanie z pewnością byłoby trudniejsze do wykonania, a tak mieliśmy jeszcze jakąś szansę.

Operacja Zielony Płaszcz - część 2

Życie Wartownika

Podczas kiedy my zaczynaliśmy zapuszczać korzenie w trakcie naszej warty, Arizona dostała zadanie oznaczenia drogi dojazdowej przez las do nowo zdobytego FOB. W tym celu mieli użyć świateł chemicznych – „notabene sam też dorzuciłem się do puli świecących kijków”. Prawdę mówiąc nie wiem kiedy wrócili, ponieważ wciąż wraz z oddziałem siedziałem na warcie, ale podobno nie napotkali jakichkolwiek komplikacji. Prosta rutynowa robota, zresztą jak każda do tej pory, to też u nas na warcie było podobnie – „czytajcie nudno”.

Operacja WOŚP - Na ratunek

WOŚP NA RATUNEK

Operacja pod egidą paradise-closed.eu, obszar działań ŻYRARDÓW

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku, jak co roku, zrzeszeni pod banderą Paradise-Closed airsoftowcy wzięli udział w XXII finale WOŚP. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na wyposażenie Dziecięcych Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych oraz placówek geriatrycznych (w ramach założeń: godna opieka osób starszych). Przygotowania do imprezy rozpoczęliśmy już na tydzień wcześniej organizując rekwizyty będące uzupełnieniem naszego posterunku, który miał powstać na placu przed budynkiem Centrum Kultury.

Operacja Zielony Płaszcz - część 1

Zajęte znaczy nasze

Dolatywaliśmy do terenów przygranicznych. Nie licząc deszczu około południa przelot naszego śmigłowca przebiegał bez większych zakłóceń. Według pilota już za niecałą godzinę, około 1330, cały nasz oddział miał dotrzeć do posterunku granicznego w Zbiersku – małej przygranicznej miejscowości leżącej na naszym terytorium (Calisia). Z posterunku przerobionego szybko na FOB do granicy z Republiką Kazalską mieliśmy jakieś półtora do dwóch kilometrów. Na skutek trwającej już od kilku dni operacji Zielony Płaszcz przejścia graniczne nie były pilnowane i całe pogranicze stanęło dla naszych sił otworem.

Operacja SZPALER WESELNY

Operacja SZPALER

28 września 2013 w kościele Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim odbył się ślub naszego operatora – Witaliosa. Oczywiste było, że tak ważnej dla niego uroczystości nie mogło zabraknąć również reszty naszego oddziału. O godzinie 16.00 na placu przed kościołem pojawiła się nasza sześcioosobowa sekcja reprezentacyjna Blackfield; wsparta przez zaprzyjaźnionego z nami wolnego strzelca – Wronka.

Po mszy, ustawieni w szpalerze reprezentacyjnym oczekiwaliśmy przed wejściem do kościoła na wychodzących młodych. W chwili, gdy przestąpili przez próg nasz dowódca rzucił komendę „prezentuj broń”, wówczas jak jeden mąż stanęliśmy na baczność unosząc karabiny wycelowane w niebo.

Strona 1 z 3